Sprawozdanie z balu karnawałowego 2019

    Dnia 23 lutego 2019 r. (sobota) w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym roku bal odbył się jednego dnia, ale został podzielony na II tury czasowe. I tura w godzinach od 11:00 do 14:00, II tura w godzinach od 15:30 do 18:30. Tegorocznym motywem przewodnim balu był bal w stylu morskim.

    Panie i panowie pracujący w przedszkolu postarali się, aby tego dnia nasze przedszkolne wyglądało wyjątkowo.

    Sala balowa przystrojona została w niebiesko–białe balony, szyfony, oraz marynistyczne papierowe girlandy. Dookoła otaczały nas morskie motywy tj. rybackie sieci, koła ratunkowe oraz wodne stworzenia, a w powietrzu można było poczuć zapach morskiej bryzy. Ten wyjątkowy wystój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosili nas Siostra Dyrektor Marta Urszula Pankowska oraz prowadzący bal pan Dariusz Grabowski. Bal rozpoczął się staropolskim powitaniem Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i uroczystym otwarciem przez Siostrę Dyrektor oraz tradycyjnym polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników. Dzieci z rodzicami przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w postaci żądnych wrażeń piratów, korsarzy, marynarzy oraz  morskich stworzeń.
Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. Monika dziewczyna ratownika, Parostatek, Dzika plaża i wielu innych granych i śpiewanych przez pana Sylwestra Wentk oraz pana Roberta Korwel bawili się radośnie. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc wesoło. Na naszym balu mieliśmy również okazję zobaczyć profesjonalny pokaz gry na bębnach w wykonaniu pana Roberta Korwel oraz zatańczyć układ taneczny do utworu Shanguy – King Of The Jungle.
Animator urozmaicał zabawy ciekawymi konkursami tj. Prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników, Zajmij mój ręcznik, Przejście pod tyczką, Łowimy rybki. Jury wybierało i nagradzało zwycięzców oraz przegranych wspaniałymi nagrodami.

    W konkursie na najciekawszy stój w I turze zwyciężyła rodzina za stój Neptun i Morze, drugie miejsce zajęła rodzina za strój Syrenka i Posejdon, trzecie miejsce zajęła rodzina za strój Nurków. Na wyróżnienie zasłużyła: rodzina za strój Pingwinów, rodzina za strój Żółwi morskich, rodzina za strój Dinozaur i Pirat. W II turze zwyciężyła rodzina za strój Piratów i statku, drugie miejsce zajęła rodzina za strój Glonów, trzecie miejsce zajęła rodzina za strój Piratów. Na wyróżnienie zasłużyli: rodzina za strój Syrenka i Piraci, rodzina za strój Piratów I, rodzina za strój Piratów II. Zwycięskie rodziny otrzymały ciekawe nagrody.

    Drugim  konkursem, który odbył się na balu był konkurs pt. Zajmij mój ręcznik, który rozegrano w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Polegał on na ułożeniu w koło dziesięciu ręczników plażowych. Jedenastu chętnych plażowiczów tańczyło do piosenki Chałupy welcome to – Z. Wodeckiego. W momencie, gdy muzyka milkła, wszyscy tańczący kładli się na wolnym ręczniku. Osoba, która nie zdążyła się położyć odpadała z konkursu. Zwycięzca otrzymywał nagrodę główną.

    Następnym konkursem na balu był konkurs pt. Przejście pod tyczką,  który rozegrano w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Tym razem uczestnicy musieli przejść pod poziomą tyczką, która była stopniowo obniżana. Osoba, która zrzuciła tyczkę odpadała
z konkursu, a wygrywała ta osoba, której udało się przejść pod najbardziej obniżoną poprzeczką. Wygrani otrzymywali wspaniałe nagrody.

    Atrakcyjnym konkursem okazała się zabawa  pt. Łowimy rybki, którą rozegrano również w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Polegała ona na łowieniu rybek – maskotek przy pomocy wędki. Osoba, która jako pierwsza złowiła wszystkie rybki wygrywała wędkarski konkurs otrzymując ciekawe upominki.

    Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs pt. Koło fortuny. Dorośli i dzieci mieli niepowtarzalną okazję zakręcić kołem, które wyznaczało rodzaj wygranej nagrody tj. maskotki, soki czy lizaki.

    Na balu nietuzinkową rozrywką okazała się również zabawa pt. Pływamy po morzach i oceanach. Uczestnicy dopływali statkiem do różnych krajów świata, a zadaniem rejsowiczów było wykazanie się wiedzą na temat danego kraju oraz zatańczenie do utworu zespołu pochodzącego ze wskazanego państwa. I tak nasz statek dopłynął do: Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, USA, Hiszpanii, Włoch, Grecji i Polski, a my tańczyliśmy do przebojów: Bony M, The Shorts, Cesaria Ewora, Orginal maori haka dance, Bellini, Rednex, Alvaro Soler, Al. Bano & Romina Power, Zorba the Greek  Dance, Pawła Domagały.

    Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej Mórz w kategorii dorosłej oraz dziecięcej, i tak w I turze w kategorii dorosłej Królem i Królową Mórz została rodzina w stroju Marynarzy. W kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali: chłopiec w stroju Pirata z grupy Gumisiów oraz dziewczynka  w stroju Syrenki z grupy Krasnali. W II turze w kategorii dorosłej Królem i Królową Mórz została rodzina w stroju Piratów. W kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali: chłopiec w stroju Pirata z grupy Kangurków oraz dziewczynka  w stroju Piratki z grupy Puchatków. Jako nagrodę główną panowie otrzymali Trójząb Posejdona, a panie Perły z dna oceanu oraz wiele innych wspaniałych nagród.

    W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków oraz pysznych zapiekanek z szynką, serem i pieczarkami przyrządzonych przez panie pracujące w przedszkolnej kuchni.

    Na naszym balu była, także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w stroju karnawałowym przez fotografa. Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Zgodnie z naszą tradycją uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem piosenki pt. Zapada zmrok.

    Wspomnienia z naszego balu zostaną z nami na długo…

Opracowała: Justyna Przegiętka