O przedszkolu‎ > ‎Sprawozdania‎ > ‎

Sprawozdanie z balu karnawałowego 2015

Dnia 24 i 25 stycznia 2015 r. w godzinach od 14:00 do 18:00 w naszym przedszkolu odbył się coroczny „Bal karnawałowy”.

Panie i panowie pracujący w przedszkolu postarali się, aby tego dnia nasze przedszkolne wyglądało nadzwyczajnie. Wszystkie korytarze oraz sala balowa przystrojone były balonami, serpentyną oraz kolorowymi ozdobami. Wyjątkowy wystój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosili nas s. Marta - Urszula Pankowska Dyrektor Przedszkola oraz prowadzący bal pan Dariusz Grabowski. Bal rozpoczął się staropolskim powitaniem „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” i uroczystym otwarciem przez Siostrę Dyrektor oraz tradycyjnym polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników.

Dzieci z rodzicami przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów kultowych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. „Bal wszystkich świętych”, „Dwadzieścia lat minęło”, „Koko - Koko”, „Plastikowa biedronka”, „Stary niedźwiedź”, „Mam chusteczkę haftowaną” i wielu innych granych i śpiewanych przez pana Sylwestra Wentk oraz pana Dariusza Grabowskiego bawili się wesoło. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości.

Animator urozmaicał zabawy ciekawymi konkursami tj. „Prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników balu”, „Krzesełka”, „Rozbieramy choinkę”, „Dzidziuś” czy „Taniec sprzątaczy” a jury wybierało i nagradzało zwycięzców oraz przegranych wspaniałymi nagrodami.

W konkursie na najciekawszy stój w dniu 24.01.2015 r. zwyciężyła  rodzina za strój „Czarownic”, drugie miejsce zajęła rodzina za strój „Duchów”, trzecie miejsce zajęła rodzina za strój „Więźniów”. Na wyróżnienie zasłużyli: rodzina przebrana w strój „Muszkieterów”, rodzina przebrana w strój „Diabełków”, rodzina przebrana w strój „Cztery pory roku”, rodzina przebrana w strój „Myszek” oraz rodzina przebrana  w strój „Pająków”.

W dniu 25.01.2015 r. zwyciężyła rodzina za stój „Biedronek”, drugie miejsce zajęła rodzina za strój „Smerfów”, trzecie miejsce zajęła rodzina za strój „Gwiezdne wojny”. Na wyróżnienie zasłużyli: rodzina przebrana w strój „Służby medycznej”, rodzina przebrana w strój „Gladiatorów”, rodzina przebrana w strój „Shreków”, rodzina przebrana w strój „Diabełków”, rodzina przebrana w strój „Biedronka i Żabka” oraz rodzina przebrana w strój „Wróżki i Rycerzy”.

Pierwszym  konkursem, który odbył się na balu był konkurs pt. „Krzesełka”, który rozegrano w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Polegał on na ustawieniu dziesięciu krzesełek w koło. Jedenastu chętnych uczestników tańczyło w takt muzyki granej przez pana Sylwestra. W momencie, gdy muzyka milkła, wszyscy tańczący siadali na wolnym krzesełku. Osoba, która nie zdążyła usiąść odpadała z konkursu. Dla dwóch ostatnich osób, które pozostały w zabawie zamieniono krzesełko na miskę z poduszką, na której "lądował" zwycięzca konkursu. Osoba wygrywająca konkurs jako nagrodę główną otrzymała krzesło oraz świecące uszy myszki.

Ciekawym konkursem okazał się konkurs: "Rozbieramy choinkę”. Głównym celem zabawy było rozebranie choinki, za którą przebrany był tata – głowa rodziny, ustrojony w dwanaście balonów (bombki), czapeczkę imprezową (czubek) oraz okulary w rozmiarze XXL. Zadaniem pozostałych członków rodziny był wyścig sztafetowy i przebicie po kolei wszystkich bombek przy pomocy ołówka. Ostatnim etapem konkursu było ściągnięcie „czubka” z choinki i powrót na linię mety. Zwycięska drużyna otrzymywała szereg nagród tj. puzzle, kostka Rubika, ręcznik w kształcie pieska, książkę oraz świecące uszy. Pozostałe drużyny otrzymywały drobne upominki.

Kolejnym konkursem na balu był konkurs  pt. „Dzidziuś”. Rodzice przebrani w stroje „Dzidziusiów” musieli na czworakach dobiec do swoich dzieci – „Rodziców”, którzy mieli dla nich specjalnie przygotowane menu. Dla mamy butelka z mlekiem, a dla taty miseczka z kaszką manną. Wygrywała ta rodzina, która jako pierwsza wypiła mleko, zjadła całą kaszkę oraz dobiegła do mety. Zwycięzcy na pamiątkę otrzymali butelki ze smoczkiem, puzzle, ręcznik w kształcie pieska oraz świecące uszy.

Ostatnim konkursem na naszym balu był konkurs pt. „Taniec sprzątaczy”, który rozegrano również w dwóch kategoriach: dorosłej oraz dziecięcej. Polegał on zatańczeniu efektownego tańca w rytm granej muzyki z użyciem odpowiednich rekwizytów do codziennego sprzątania. I tak, kolejno odtańczono: Tango z miotłą, Rock and rolla z mopem oraz Twista ze ścierkami do podłogi. „Król parkietu” w kategorii dorosłej otrzymywał nagrodę w postaci miotły, szufelki, kostki Rubika oraz świecące uszy. W kategorii dziecięcej  otrzymywał małą zmiotkę, szufelkę, ręcznik w kształcie pieska oraz świecące uszy. Pozostali tancerze otrzymali nagrody pocieszenia.

Atrakcyjnym tańcem na naszym balu okazał się, także „Taniec reniferów”. Osoby, które podczas różnych konkursów wygrywały upominki w postaci  świecących uszu myszki, tańczyli przy zgaszonym świetle wraz z pozostałymi uczestnikami balu tworząc niezwykłe migoczące widowisko.

Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu, wyboru dokonano w dwóch kategoriach: pary dorosłej oraz dziecięcej, i tak w dniu 24.01.2015 r. w kategorii dorosłej zwyciężyła rodzina w stroju „Wróżki i Pirata”. W kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali Nadia w stroju „Czerwonego Kapturka” z grupy Smerfów oraz Jakub w stroju „Policjanta” z grupy „Gumisiów”. W dniu 25.01.2015 r. w kategorii dorosłej zwyciężyła rodzina w stroju „Królewny i Rycerza”, natomiast w kategorii dziecięcej zwycięzcami zostali Ania w stroju „Biedronki” z grupy „Krasnali” oraz Kacper w stroju „Spider Mana” z grupy „Gumisiów”. Zwycięscy otrzymywali honorowe szarfy, korony, berła oraz wspaniałe nagrody.

W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków oraz pysznych Hot Dog-ów przygotowanych przez panie pracujące w przedszkolnej kuchni.

Na naszym balu była także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w stroju karnawałowym przez fotografa. Cały bal nagrywany był na kamerę.

Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem piosenki pt. „Zapada zmrok”.

Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.