O przedszkolu‎ > ‎Sprawozdania‎ > ‎

Sprawozdanie z festynu rodzinnego 2014

Dnia 29 maja 2014 r. w godzinach od 15.00 do 18.00 w Przedszkolu Sióstr Elżbietanek odbył się „Festyn rodzinny” z okazji Dnia Matki, Ojca i Dziecka. W festynie brało udział około 500 osób.

Festyn uroczyście rozpoczęła Siostra Dyrektor, która przywitała, a następnie zaprosiła dzieci i wszystkich gości na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu rodziców dzieci z przedszkola. Po przedstawieniu uczestnicy festynu przeszli na teren ogródka przedszkolnego, a tam wszystkich zebranych przywitał prowadzący festyn - pan Dariusz Grabowski oraz pan Sylwester Went, który uświetnił festyn wspaniałą muzyką.

Na samym początku wszystkich zebranych do zabawy zaprosiła pani Karolina Linowska, która w rytm znanych przebojów, m.in. „Gangam Style” zachęcała do wykonania specjalnych układów tanecznych.

Następnie pan Darek poinformował o rozpoczęciu zawodów sportowych. Odbyły się one na zasadzie rywalizacji rodziców i dzieci w różnych konkurencjach sportowych. Nagrodą dla drużyny za wygranie w klasyfikacji punktowej podczas festynu był puchar. Każda konkurencja punktowana była w skali od 1 do 5. Każda grupa przedszkolna posiadała swojego kapitana, który delegował do kolejnych konkurencji zawodników spośród rodziców i dzieci.

Zawody rozpoczęły się rozgrzewką prowadzoną do wiązanki muzyki. Po rozgrzewce odbyła się pierwsza konkurencja:  „Wyścig  w workach”. Drużyna składała się z ośmiu osób (4 rodziców i 4 dzieci). Konkurencja polegała na tym, aby jak najszybciej pokonać skokami w workach określony dystans. Worek był pałeczką, którą przekazywali sobie uczestnicy. Druga konkurencja: „Wyścig na nartach” polegała na tym, aby jak najszybciej pokonać na nartach ogrodowych określony dystans. Każda drużyna składała się z czterech osób (2 rodziców i 2 dzieci). W trzeciej konkurencji: „Wodna sztafeta” każda drużyna składała się z czterech osób (2 rodziców i 2 dzieci). Zadaniem było jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans i napełnić wodą pojemnik na mecie używając plastikowego kubka, nabierając wodę na półmetku z wiadra. Ostatnia konkurencja: „Przeciąganie liny” polegała na tym, aby jak najszybciej przeciągnąć linę na swoją stronę. Każda drużyna składała się z ośmiu osób (4 rodziców i 4 dzieci).

Konkurencje przeplatane były występem absolwentki Przedszkola Sióstr Elżbietanek Pauliny, która zaśpiewała kilka znanych piosenek. Przerwy między zawodami wypełniały również występy dzieci z okazji Dnia Matki i Ojca, które kolejno zaprezentowały:

  1. Grupa Krasnali -  wiersz pt. „Kocham mojego tatę”, piosenka pt. „Tylko mama”,
  2. Grupa Smerfów – taniec kowbojski, piosenka pt. „Bo Mama wszystko wie”,
  3. Grupa Puchatki – piosenka pt. „Wesoły mój świat”, taniec pt. „Czekolada”,
  4. Grupa Gumisiów – wiersz pt. „Dla Mamy i Taty”, taniec pt. „Pianino”,
  5. Grupa Elfów – wiersz pt. „Na Dzień Matki i Ojca”, piosenka pt. „Przytul mnie”.

Na koniec nastąpiło ogłoszenie wyników. Zawody wygrała drużyna „Gumisiów”, która otrzymała w nagrodę puchar oraz zabawki. Następnie odbyło się wręczenie nagród (zabawek) dla każdej drużyny oraz medali z pierwszym miejscem dla każdego dziecka.

Podczas całego trwania festynu fotograf wykonywał profesjonalne zdjęcia, a na koniec była możliwość, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcie z medalem.

W trakcie festynu można było również skosztować pysznych ciast upieczonych przez rodziców dzieci z przedszkola oraz wyśmienitych hamburgerów z piersi z kurczaka z dodatkiem ogórków konserwowych przygotowanych przez panie kucharki pracujące w przedszkolu. Niespodzianką okazała się także wata cukrowa, która cieszyła się dużym powodzeniem zarówno u dzieci, jak i rodziców.

Zabawa zakończyła się utworzeniem w parach wspólnego kręgu i zaśpiewaniem kilu znanych i wesołych piosenek.