26.06.2020 Piątek

Witajcie Kochani w ostatni dzień naszych e-zajęć!
Przed Wami wakacje i dużo wypoczynku, ale zanim to nastąpi zapraszam Was do ostatnich przygotowanych przez Wasze Panie zabaw.

1. Zabawa ruchowa  „Morze Bałtyckie”
Zapewne wielu z Was wyruszy w tym roku nad nasze polskie Morze Bałtyckie. Bałtyk ma różne nazwy. Sami popularnie nazywamy go zamiennie Morzem Bałtyckim, Bałtykiem lub po prostu „morzem”. Nie jest tajemnicą, że woda w Bałtyku jest słona – to fakt :-)

2. Słuchanie wiersza „Bałtyku, Bałtyku” – B. Lewandowska

Bałtyku, Bałtyku,
w głąb fal twoich szybkich
rzucamy swe sieci.
Napędzaj w nie rybki.

Chcemy ich nałowić
dużo, bardzo dużo.
Bałtyku, Bałtyku,
nie przeszkodź nam burzą!

• Powiedzcie dzieci, co możemy znaleźć nad naszym polskim morzem? (muszelki, kamyczki, bursztynki, dużo piasku)
  • Co Wam najbardziej się podoba nad naszym Bałtykiem?

Wakacje to czas odpoczynku i dobrej zabawy, ale jak powinniśmy zachować się podczas wakacji?  Jeżeli wybieracie się w góry, obejrzyjcie filmik o zasadach bezpieczeństwa podczas górskich wędrówek:

Jeśli wybieracie się nad morze, to zapraszam do obejrzenia filmiku o bezpieczeństwie dzieci nad wodą:

Kochani, nadszedł czas.. aby podziękować Wam za aktywność i te wszystkie piękne prace, które nam przesyłaliście.
W pełni zasłużyliście na zasłużony odpoczynek i słoneczne wakacje!
Dziękujemy również rodzicom, za cierpliwość, chęci oraz zaangażowanie.
Na ten czas życzymy Wam drogie dzieci i drodzy rodzice udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia
i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach
i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni
i w doskonałych humorach w nowym roku przedszkolnym.

Życzymy wszystkim dzieciom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały rok przedszkolny 2019/2020.

Pani Monika i Pani Agnieszka