31.03.2021 Środa

„Tropienie zabawek”- zabawa matematyczna

Witamy Was Kangurki!

Dzisiaj już środa Wielkiego Tygodnia. Zatem należy mocno pomyśleć o sprzątaniu mieszkania na Święta. Proponujemy domową zabawę matematyczną, która mamy nadzieję ucieszy również Waszych Rodziców. Połączymy działanie praktyczne, jakim będzie sprzątanie zabawek w pokoju z działaniem matematycznym czyli liczeniem. Policzcie ile udało się Wam zebrać zabawek lub innych przedmiotów, które należałoby ułożyć na swoje miejsce. (Mogą to być książki, maskotki, klocki itp.)

1. Tropienie zabawek – dziecko jest „detektywem” i szuka szpiegów czyli zabawek. Do zabawy można dołączyć konkretny gadżet, który pomoże dziecku zamienić się w detektywa – lupę lub własnoręcznie wykonaną lunetę, lornetkę z rolek po papierze toaletowym czy ręcznikach papierowych.

Kiedy już Wasze łupy będziecie miały zebrane lub ułożone, prosimy abyście przeliczyły ile rzeczy udało się Wam zebrać. Proponujemy pobawić się matematyką więcej. Porównajcie ile było dużych zabawek, a ile małych? Ile puszystych, a ile plastikowych? Itd.

2. Kolejne dzisiejsze zadanie dla Was Kangurki to zabawa ruchowa. Znacie ją doskonale, gdyż bawiliśmy się w nią wspólnie w przedszkolu 😊 Wystarczy trochę miejsca w pokoju i dobry humor 😊

Poniżej muzyka do zabawy:

Życzymy dobrego dnia. Z Panem Bogiem.