23.04.2020 Czwartek

TEMAT: RECYKLING

1. Kochani. Czy wiecie co to jest recykling? Najjaśniej wytłumaczy Wam to pojęcie zdjęcie poniżej:

RECYKLING to wykorzystanie zużytych, niepotrzebnych przedmiotów do zrobienia czegoś nowego, przydatnego.

Skoro chcemy dbać o naszą planetę wykonamy dziś pracę plastyczną właśnie dzięki recyklingowi.
W wielu domach zbiera się zakrętki po napojach, mam nadzieję, że i w Waszym domu kilka się znajdzie. Poniżej umieszczam ilustracje do wykonania gry MEMO. Wielokrotnie bawiliśmy się w przedszkolu, w tego typu zabawę, myślę, że ją pamiętacie. Ilustracje należy wyciąć jak najstaranniej potraficie a następnie nakleić na górną (zewnętrzną) część zakrętki. Wysyłam dość dużo ilustracji, ale Wy wybierzcie sobie tyle ile chcecie (minimum 8 par). 
Zagrajmy! Zakrętki wykładamy losowo na stole, zakrywając ilustracje. Próbujemy odnaleźć pary, ale odsłaniamy wyłącznie dwa obrazki. Ten, kto znajdzie parę, zachowuje ją dla siebie i ma prawo do kolejnego ruchu. Kto ma najwięcej zakrętek na koniec – wygrywa! 
WESOŁEJ ZABAWY! 😊

2. Kochane Kangurki, jak wiecie trzeba dbać o nasze otoczenie. Dbamy o porządek na naszej planecie, ale dbamy też o porządek w naszych domach. Wraz z rodzicami, spróbujcie zilustrować ruchem treść następującej piosenki:


Gdy rozbrzmiewa refren, postarajcie się być jak roboty 😉. Jestem ciekawa, czy zapamiętacie i będziecie potrafili wykonać ruchy prac porządkowych, o których mowa w czasie trwania zwrotki (odkurzanie, ścieranie kurzu, mycie okna itp.). POWODZENIA!

PAMIĘTAJCIE, ŻE „MAMA I TATA TO NIE SĄ ROBOTY” I MOŻEMY W WIELU CZYNNOŚCIACH DOMOWYCH IM POMAGAĆ! 😊