19.05.2020 Wtorek

Witajcie Gumisie i Elfy we wtorek. Wczoraj zaczęliśmy bardzo ciekawy temat o książkach, prawda? Jak myślicie, czy są jakieś zasady korzystania z książek? Myślę, że każdy z Was wie, że są takie zasady. Zobaczcie, jakie zasady chciałaby Wam przekazać
„Książeczka” → Załącznik nr 1
Zapraszamy Was teraz do wysłuchania piosenki o czytaniu książek.
Piosenka „O czytaniu książek” →  https://www.youtube.com/watch?v=GTPWU1L8LVw

1.Książki to nasi najlepsi przyjaciele,
nie zdradzą nie wyśmieją, a nauczą wiele.
Książki to przygody podróże i obrazy,
ten kto czyta książki, ten żyje dwa razy.
Ref. Posłuchaj koleżanko, kolego posłuchaj.
Czytanie jest dla głowy, jak deser dla brzucha / x2
2.Świat się niezwykły przed tobą otwiera,
spisany schowany w magicznych literach.
Książki potrafią rozśmieszyć i wzruszyć,
gdy dom jest bez książek to człowiek jest bez duszy.
Ref. Posłuchaj koleżanko, kolego posłuchaj.
Czytanie jest dla głowy, jak deser dla brzucha / x2

Może macie ochotę włączyć jeszcze raz piosenkę o czytaniu książek? Postarajcie się zaśpiewać chociaż refren 😊

Praca plastyczna pt. „Moja własna książka”
Moi kochani dzisiaj dużo pracy przed Wami, ale za to jakiej ciekawej pracy! Zapraszamy Was do wykonania własnej książki. Tutaj znajdziecie przykładową stronę tytułową załącznik nr 2, którą możecie samodzielnie powycinać i przykleić na złożoną książeczkę, jeżeli wybierzecie za swój szablon „pustą okładkę” – to nie musicie nic drukować, tylko złożyć białą kartkę na pół. Uwaga zaczynamy 😊 Będziecie potrzebować: stronę tytułową, klej, nożyczki, wstążkę, kredki.
Kochani Rodzice, potrzebna Wasza pomoc – na początek należy wydrukować dzieciom stronę tytułową. Gdy już mamy wydrukowane dajemy je dziecku oraz dodatkowo kilka białych kartek. Należy je położyć na odwróconą stronę tytułową, a następnie złożyć na pół. Wycinamy zaznaczone fragmenty tak jak to widać na zdjęciach poniżej.

Teraz należy związać książeczkę, tak by się nie rozpadała. Robimy to w następujący sposób:
*Rozkładamy książeczkę, a następnie przez środkową dziurkę przekładamy wstążkę i przeciągamy przez dolny róg jak widać na zdjęciach. Pamiętajmy, że kawałek wstążki musimy zostawić.
*Następnie ciągniemy wstążkę wzdłuż przerywanej linii na samą górę, wkładamy do środka.

*Następnie środkową dziurką przekładamy wstążkę na grzbiet książeczki i związujemy na kokardkę tak by złapać dodatkowo ten kawałek wstążki, który idzie wzdłuż przerywanej linii.

GOTOWE!

Teraz możecie wykonać ilustracje do swojej książeczki. Jesteśmy pewne, że Wasze książki wyglądają wspaniale, kolorowo i pomysłowo. Oczywiście Wasze Panie z chęcią je obejrzą😊