18.05.2020 Poniedziałek - JĘZ. ANGIELSKI

Szczęść Boże! Hello!

Moi kochani dzisiaj wyruszamy na farmę, aby poznać zwierzęta gospodarskie. Oczywiście poznacie ich nazwy w języku angielskim. Are you ready? (Jesteście gotowi?) We set out! (Wyruszamy!)

FARM ANIMALS – ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE

Oczywiście zanim wyruszymy na farmę, to co zrobimy? Zaśpiewamy piosenkę na powitanie.

Zapoznajcie się proszę z obrazkami, na których zobaczycie zwierzęta gospodarskie, takie jak: 

cow – krowa
pig – świnia
mouse – mysz
duck – kaczka
chicken – kura
horse – koń
sheep – owca
rooster – kogut 
Tutaj znajdują się ilustracje → Załącznik nr 1

Jak zawsze zależy mi na tym, abyście potrafili prawidłowo wymówić nowe słówka w języku angielskim. Dzisiaj posłuchacie nazw zwierząt gospodarskich w języku angielskim. 
Na tej stronie → https://view.genial.ly/5e903b23fba9d40d9e3e4eb6 możecie posłuchać, jak prawidłowo wymówić dane słowo. 
Pod każdym obrazkiem znajduje się przycisk, za pomocą którego uda Wam się odsłuchać nazwę każdego mieszkańca farmy. Po odsłuchaniu każdej ilustracji, powtórzcie proszę jej nazwę. Jeśli macie ochotę, powtórzcie proszę, to dwa razy, aby lepiej zapamiętać ich nazwy. 

Teraz zapraszam Was do wysłuchania piosenki, a może nawet do jej zaśpiewania? Myślę, że już ją trochę znacie 😊 https://www.youtube.com/watch?v=_6HzoUcx3eo

Oczywiście nie zakończymy zajęć bez zadań specjalnych, które lubicie 😊 
Moi kochani Waszym zadaniem będzie narysować na małych kartkach: 
cow, pig, mouse, duck, chicken, horse, sheep, rooster – to właśnie wszystkie zwierzęta, które dzisiaj poznaliście, to będą Wasze karty do zabawy 😊 Kochani Rodzice, proszę o pomoc w organizacji zabawy pt. „Hands game” – potrzebujecie coś, co będzie Waszym wskaźnikiem – łapka na muchy, kredka, patyk. My w przedszkolu do tej zabawy używaliśmy pędzla, pamiętacie? 😊 Układamy karty na dywanie. Rodzice wypowiadają na głos słowo, a zadaniem dziecka jest jak najszybciej je wskazać. Gra świetnie sprawdza się, jeśli przeprowadzimy ją w formie zawodów, np. z rodzeństwem lub jednym z rodziców.

To było ostatnie zadanie na dziś, więc pożegnajmy się piosenką:  https://www.youtube.com/watch?v=PraN5ZoSjiY

*Dodatkowo przesyłam ilustrację pt. „Farm animals” – jeśli macie ochotę, możecie pokolorować zwierzątka, oczywiście nazwijcie je w języku angielskim oraz powiedzcie jakich użyliście kolorów. Załącznik nr 2

Z Panem Bogiem! See you soon! Bye-bye. Pani Paulinka 😊