17.06.2020 Środa

Witajcie Kochani!

Dziś kontynuujemy temat gospodarstwa – zapraszam Was na zajęcia!
1. Obejrzyj obrazek:
 i odpowiedz na pytania:
- Ile zwierząt znajduje się na ścieżce?
- Jakie zwierzęta stoją na trawie po prawej stronie ścieżki? Ile ich jest? Jakie zwierzęta stoją na trawie po lewej stronie ścieżki? Ile ich jest? Po której stronie stoi więcej zwierząt?
- Ile jest na ilustracji ptaków? Potrafisz je nazwać?
- Jakie ptaki lecą nad domem?
- Jakie ptaki są w gnieździe?
- Których zwierząt jest więcej: świń czy krów?

2. W gospodarstwie oprócz zabawy jest także sporo pracy. Zapraszam Cię to zabawy w rolnika, który ma na dziś dużo zadań, pomożesz mu? Naśladuj czynności.
(kładziemy się na podłodze) Rano wstać trzeba razem z kurami, bo dużo pracy jest przed nami (wstajemy i się przeciągamy). Najpierw szybko biegnę do kurnika (bieg w miejscu) sprawdzić czy kury zniosły już jajka (schylamy się nisko jakbyśmy zaglądali w niskie okienko). Och jest ich aż 10! (kucamy i podskakujemy 10 razy – liczcie głośno). Zanoszę jajka gospodyni (maszerujemy w miejscu) i idę na pole tam muszę dokładnie posiać zboże (wyciągamy ramiona daleko za siebie gestem siania na przemian raz lewa ręka a raz prawa). Gdy już jest posiane musi być także dokładnie wszystko podlane (stoimy prosto wyciągamy ręce do przodu i łączymy je „w koszyczek” – zaplatamy palce i machamy raz w lewo raz w prawo). Teraz jeszcze trzeba pozbierać rzodkiewki (schylamy się nisko i udajemy, że coś wyciągamy z ziemi). Uff ale to męczące (robimy kilka głębokich oddechów: wdech nosem i wydech ustami) czas coś zjeść (siadamy skrzyżnie i odpoczywamy). 

Ależ się napracowaliście. Teraz chyba czas na odpoczynek i małą, zdrową przekąskę, do zobaczenia jutro!  :-)