15.04.2020 Środa

Temat: Liczymy promyki słońca.
                                                                            
Jaka jest dziś pogoda? Zanotuj swoje obserwacje w kalendarzu w Karcie pracy cz. 3 na stronie 49.

1. Przygotuj białą kartkę i kredki. Na górze narysuj żółte słońce i dorysuj mu dziesięć żółtych promieni. Obok narysuj dwie szare chmury. Z chmur pada deszcz: narysuj sześć kropel deszczu z jednej chmury i siedem kropel deszczu z drugiej chmury. Na ziemi narysuj trzy kałuże. Obok kałuż narysuj pięć kolorowych kwiatków. Dokończ rysunek według własnego uznania. Policz inne elementy, które dorysowałeś.

2. Ubierz się w wygodny strój do ćwiczeń, zadbaj też o odpowiednie, bezpieczne obuwie i wykonaj ćwiczenia ruchowe: 
- kucnij na ziemi, wyobraź sobie że jesteś małym nasionkiem (np. kwiatka), pada na Ciebie deszczyk i świeci słońce, więc powoli rośniesz, czyli podnosisz się do góry aż do wspięcia się na palce i uniesienia wysoko rąk. Spróbuj wykonać to ćwiczenie jeszcze raz wyobrażając sobie inne nasionko.
- wyobraź sobie, że jesteś  bocianem. Spróbuj stać na jednej nodze – policz do 10, zmień nogę i powtórz zadanie. Teraz bocian ma ochotę polatać nad łąką przy muzyce: lataj przy muzyce w zależności od dźwięku wysoko, gdy usłyszysz wysoki dźwięk (czyli chodząc/ podskakując, truchtając) lub nisko, gdy usłyszysz niski dźwięk (czyli kucając lub siedząc), muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=E5PsRoi8oKI
- skoki małej żabki: poproś rodzica lub opiekuna by klaskał lub uderzał w bębenek, ukucnij i przy każdym dźwięku podskocz jak żabka (do przodu, do tyłu, w górę).