08.06.2020 Poniedziałek - JĘZ. ANGIELSKI

Szczęść Boże! Hello Children! 

Witam Kochane Dzieci na kolejnych e-zajęciach z języka angielskiego oraz Kochanych pomocników – domowników 😊 Dzisiaj poznacie słówka związane z pojazdami. 
VEHICLES – POJAZDY
Zaczynamy jak zawsze od piosenki na powitanie :) https://www.youtube.com/watch?v=tVlcKp3bWH8

Zapoznajcie się proszę z ilustracjami pojazdów: 

Chciałabym, abyście potrafili nazwać te pojazdy, dlatego na tej stronie możecie posłuchać, jak prawidłowo wymówić dane słowo: https://view.genial.ly/5ea41c31155db60d84f4bf90

Pod każdym obrazkiem znajduje się przycisk, za pomocą którego uda Wam się odsłuchać nazwę każdego pojazdu. Po odsłuchaniu każdej ilustracji, powtórzcie proszę jej nazwę. Zachęcam, aby powtórzyć tą czynność dwa razy, aby lepiej zapamiętać słówka.

Zapraszam Was teraz do zabawy z piosenką, w której pojawią się vehicles – pojazdy. Zachęcam do naśladowania pojazdów z piosenki. Uważajcie na odpowiednią prędkość podczas zabawy 😊  

W załączniku czeka na Was kolorowanka. Pokolorujcie ilustracje pojazdów oraz postarajcie się podać ich nazwę. Nie zapomnijcie również nazwać kolorów kredek, których użyjecie. Good luck! 😊 Załącznik nr 1

SPECIAL TASK – ZADANIE SPECJALNE
Narysujcie na małych kartkach: car, bus, bike, boat, truck, plane, scooter, motorcycle. To będą Wasze karty do zabawy. Możecie je także wydrukować – załącznik, ale zachęcam do stworzenia własnych :) Gotowe karty wykorzystaj do zabawy!
STAND BACK AND THROW
Potrzebujecie: małą piłkę lub kulkę np. ze skarpetek :)
Układamy karty na dywanie (w linii - tak jakby miała powstać z nich droga).
Ustawiamy się około 1 m od kart i stajemy tyłem. Rzucamy piłeczką w stronę kart. Waszym zadaniem jest wypowiedzieć nazwę, w którą trafiła piłeczka (lub w pobliżu której karty). Zaproście do zabawy całą rodzinę :) 

Zapraszam do zabawy z piosenką pt. „The wheels on the bus”. Doskonale znacie wersję tej piosenki po polsku, dlatego zapraszam Was do zabawy przy tej piosence w języku angielskim. 

Na koniec zaśpiewajcie piosenkę na pożegnanie! 

Have a nice day! Miłego dnia! 😊 
Z Panem Bogiem, Bye-bye - Pani Paulinka 😊