19.06.2020 Piątek

Szczęść Boże Kochane Dzieci – gotowi na piątkowe e-zajęcia? 😊 Na pewno Wasi domowi pomocnicy są z Wami, dlatego też witam wszystkich pomocników 😊 

Waszym pierwszym zadaniem na dzisiaj jest ułożenie jednego zdania do każdej ilustracji, w którym użyjecie nazwy nastroju widocznego na obrazku. (np. Pani w czerwonym kapeluszu jest smutna, bo zgubiła ulubiony parasol). Postarajcie się powiedzieć coś o wyglądzie osoby, jej nastroju i jego przyczynie. Z ilu słów składa się Wasze zdanie? 
Wszystkie uczucia są w naszym
 Wyrażanie emocji jest bardzo ważne, ale ważniejsze jest to, w jaki sposób je wyrażamy oraz to, żeby nikomu nie sprawiać przykrości z tego powodu, że jesteśmy źli. 
Jak myślicie, co można zrobić, aby zgubić złość? Odpowiedz na pytania TAK lub NIE..a może macie swoje propozycje, co zrobić, aby pozbyć się złości?
Gdy jestem zły/a mogę bić innych.
Gdy jestem zły/a mogę iść pobiegać.
Gdy jestem zły/a mogę posłuchać ulubionej muzyki.
Gdy jestem zły/a mogę krzyczeć i złościć się bez powodu na innych.
Gdy jestem zły/a mogę pobawić się swoją ulubioną zabawką. 

Wykonajcie proszę poniższą kartę pracy. 
Elfy mają ochotę na trochę ruchu? Zapraszam do zabawy przy piosence 😊 

Na zakończenie e-zajęć o emocjach proponuję Wam dwie gry interaktywne.
„Jak się czujesz?” – to pierwsza gra, w której należy wybrać odpowiedni wyraz twarzy do ilustracji. https://view.genial.ly/5ec4ddb08e243b0d5a340a56

„Dopasuj emocje” – to druga gra, w której należy wybrać odpowiedni wyraz twarzy do napisu (możesz poprosić Rodzica o pomoc w przeczytaniu wyrazu).

Emocje, uczucia są czymś normalnym, co zawsze towarzyszy ludziom – dorosłym i dzieciom. Jednak należy pamiętać o tym, że po burzy zawsze jest tęcza, po deszczu słońce znowu świeci. Mam nadzieję, że w Waszych sercach zawsze będzie gościć radość i szczęście – takich emocji życzę Wam jak najwięcej. Jednocześnie życzę Wam Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice słonecznego, miłego weekendu.