11.05.2020 Poniedziałek - JĘZ. ANGIELSKI

Good morning Children! 

Dzisiaj porozmawiamy trochę o tym, jak się czujemy! Mam nadzieję, że Wy możecie śmiało powiedzieć GOOD, czyli DOBRZE! :)

FEELINGS – UCZUCIA 

Zaczynamy jak zawsze od piosenki na powitanie :) W dzisiejszej piosence pojawią się uczucia, słuchajcie uważnie. 

Teraz zapoznajcie się proszę z obrazkami, na których zobaczycie uczucia, takie jak: 
good – dobrze
happy – szczęśliwy 
sad – smutny
angry – zły
sleepy – śpiący 
scared – przestraszony 
hungry – głodny 
thirsty – spragniony 

Tutaj znajdują się ilustracje – Załącznik nr 1

https://view.genial.ly/5eafb36747bad90d6e9710d0 - na tej stronie możecie posłuchać, jak prawidłowo wymówić dane słowo. Pod każdym obrazkiem znajduje się przycisk, za pomocą którego uda Wam się włączyć każdą buźkę. Po odsłuchaniu każdej buźki, powtórzcie proszę jej nazwę.

Zapraszam Was do zabawy z piosenką. Już ją doskonale znacie! Postarajcie się naśladować wszystkie feelings - uczucia występujące na nagraniu :) 

Wierzę, że potraficie już rozpoznać każde uczucie na naszych obrazkach, dlatego mam dla Was ciekawe zadanie. Jeśli możecie wydrukować kartę pracy, to Waszym zadaniem będzie połączyć ilustrację z odpowiednią buźką oraz postarajcie się ją nazwać po angielsku. Dodatkowo możecie pokolorować obrazki. Natomiast jeśli nie możecie wydrukować karty pracy, to powiedzcie proszę jaką buźkę chcielibyście połączyć z ilustracją. 
Good luck! (Powodzenia!) Załącznik nr 2

Zapraszam Was do ostatniej zabawy ruchowej przy muzyce. Proponuję Wam piosenkę, w której pojawi się tylko jedno uczucie, które towarzyszy Wam na pewno każdego dnia, czyli HAPPY 😊 Podczas zabawy utrwalicie również części ciała. Show and sing! (Pokazujcie 

Bye-bye Elfy! Z Panem Bogiem 
Pani Paulinka 😊