06.04.2020 Poniedziałek

Piosenka na powitanie „Dzień doberek” – myślę, że pamiętacie piosenkę, którą często się witaliśmy w przedszkolu, jeśli nie, to przypomnę wam jak świetnie się przy niej bawiliście, a później przywitajcie się z waszymi rodzicami lub rodzeństwem, aby miło zacząć dzień :-)

Obejrzenie prezentacji multimedialnej nt. „Wielkanoc” połączone z pracą indywidualną w książce „Litery i liczby” s. 52-57 – zapraszam was do ciekawej prezentacji o Wielkanocy w której pojawią się również zabawy z nową literą, a jaką? Niespodzianka :-)

*link do prezentacji:

*jeżeli nie macie książki w domu, to znajdziecie ją tutaj:

Zabawy gimnastyczne z wykorzystaniem twórczej metody R. Labana – kochane dzieci, waszym zadaniem jest teraz poszukać w domu gazety i zapytać rodziców czy możecie ją wykorzystać do zabawy, a jeżeli akurat nie macie pod ręką gazety, to wystarczy kartka, jeśli jesteście już gotowi to zapraszam do gimnastyki.
  1. Położenie gazety rozłożonej na podłodze - wchodzenie i schodzenie z gazety, przodem i bokiem
  2. Składanie gazety na pół - przeskoki w przód, w tył, bokiem przez gazetę
  3. Zwijanie gazety na wyciągniętych rękach
  4. Zaglądanie do gazety raz jednym okiem raz drugim