05.06.2020 Piątek

Witajcie kochani. Szczęść Boże.

1. Dzień rozpoczynamy od Gimnastyki przedszkolaka. Zapraszam do ćwiczeń ruchowych. Dzisiaj ćwiczenia z piłką. Jeśli macie możliwość to wykonajcie je w parach, jeśli nie to wykonajcie tylko te ćwiczenia, które można wykonać samodzielnie.

2. Skoro był Dzień Dziecka to musi też być dobra zabawa. Poproście Rodziców o pomoc, bo dzisiaj mam dla Was kilka pomysłów na dobrą zabawę. Mam nadzieję, że Wam się spodobają i wypróbujecie jeden lub wszystkie. 
  • Balony z glutka  (dla dzieci, które nie są na nic uczulone)
Aby zrobić „domowego” glutka wystarczy połączyć zwykły klej szkolny z odrobiną żelu do prania i mamy podstawą masę do tworzenia balonów. Dokładne propozycje i instrukcję krok po kroku zobaczycie na filmie https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/07/masa-balonowa-diy-prosty-glutek/. Spróbujcie, bo zabawa naprawdę wciąga  zarówno dzieci jak i dorosłych. 

  • Piankolina 
Jest to masa plastyczna wykonana z mąki ziemniaczanej, pianki do golenia i odrobiny płynu do naczyń. Ze szczegółowym przepisem można zapoznać się oglądając film https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/11/piankolina-masa-plastyczna-przepis/ Do działania potrzebna też będzie duża miska lub kuweta oraz kilka kolorów farbek lub barwników spożywczych. Zabawa w barwienie i obserwowanie jak kolorowa masa miesza się razem dostarcza dodatkowych bodźców i urozmaica zabawę na dłużej. Możliwość mieszania różnych produktów zawsze dostarcza dzieciom wiele emocji i radości, bo dzięki temu zaspokajamy ich potrzebę odkrywania i doświadczania świta wokół.
  • Malowanie w mleku
 Do przeprowadzenia zabawy  potrzebujemy: mleko, barwniki spożywcze lub farbki, płyn do mycia naczyń, patyczki do czyszczenia, zakraplacz lub łyżeczki, duży talerz. Na duży talerz wlewamy mleko, a następnie dodajemy stopniowo rozpuszczone barwniki spożywcze, lub wodę zabarwioną farbką. Gdy na mleku zbierze się już tęczowa tafla kolorów, namaczamy patyczki w płynie do mycia naczyń i delikatnie dotykamy powierzchni mleka. Obserwujemy jak kolory rozpływają się mieszając ze sobą. Pokazuje to film https://mojedziecikreatywnie.pl/2015/05/eksperymenty-z-dziecmi/ 

3. Jeśli jeszcze macie siłę to proponuję wykonać zadania w kartach pracy cz. 4 s. 53 – 55 https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/druk/npoia-bbplus-kp-4.pdf Postarajcie się pracować samodzielnie, pamiętając o prawidłowym trzymaniu narzędzia pisarskiego i prawidłowej pozycji ciała przy siedzeniu. Powodzenia 😊

Dziękuję Wam i Rodzicom za wspólną pracę. Życzę wszystkim zdrowia i udanego weekendu. Do szybkiego zobaczenia! Z Panem Bogiem.